اعتیاد عامل پنجاه درصد دادخواست‌های طلاق است

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سید حسن موسوی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان یزد با بیان اینکه امروز شاهد وضعیت نگران‌کننده‌ای در جامعه هستیم، اظهار داشت: البته این نگرانی به معنای نفی زحمات دیگر دستگاه‌ها نیست اما این فعالیت‌ها پاسخگوی هجمه اعتیاد نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 15 میلیون پرونده در زمینه اعتیاد در دستگاه قضایی تشکیل شده است، افزود: 50 درصد متقاضیان طلاق در دادخواست‌های خود، علت طلاق را اعتیاد اعلام کرده‌اند.

این مسئول یادآور شد: در سال گذشته 11 میلیون جمعیت جوان در سن ازدواج قرار داشتند اما شاهد کاهش 6 درصدی ازدواج بودیم و این در حالی است که آمار طلاق‌ها نیز همچنان مانند سال‌های گذشته است و از هر 4.4 ازدواج، یک مورد به طلاق ختم می‌شود.

موسوی همچنین با بیان اینکه 23 درصد مردم اختلالات روانی دارند، عنوان کرد: اختلالات روانی نیز در درازمدت و حتی گاه در کوتاه‌مدت ایجاد آسیب اجتماعی می‌کند و با توجه به اینکه از هر 100 نفر، 23 نفر حداقل به یک اختلال روانی دچار هستند که این موضوع نگران کننده است.

وی همچنین یادآور شد: 12 درصد از مردم کشور ما از بیماری افسردگی در حد بالا و جدی رنج می‌برند که این بیماری هم برای شخص و هم برای اطرافیان او اختلالات و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت موضوع امنیت اجتماعی تصریح کرد: امروز امنیت اجتماعی ما با رفتارهای اجتماعی گروه خورده است و اگر راه حلی برای آن پیدا نکنیم، تاوان سختی خواهیم داد.

رئیس بازرسی سازمان بهزیستی با اشاره به گرایش به استفاده از موادمخدر صنعتی در کشور تصریح کرد: علاوه بر این معضل و نگرانی، نگرانی دیگری از اعتیاد به فضای مجازی به وجود آمده که جامعه‌شناسان از آن به عنوان مرگ خاموش یاد می‌کنند.

وی تصریح کرد: اعتیاد به فضای مجازی امنیت جامعه را تهدید می‌کند و این موضوع به یکی از آسیب‌های اجتماعی تبدیل شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: امروز وضعیت آسیب‌های اجتماعی به سمت خانواده‌ها گرایش پیدا کرده و جامعه به تدریج به سمتی می‌رود که بیشتر به دنبال شادی‌های آنی و زودگذر است.

 

 

 

 

 

(اين خبر بازنشري از اخبار پايگاه هاي ديگر است و اين پايگاه نسبت به محتواي آن هيچ موضعي ندارد.)