ابزار نگرانی از غفلت خانواده‌ها درزمینهٔ آسیب‌های فضای مجازی

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ایلام،ابزار نگرانی از غفلت برخی خانواده‌ها از آسیب‌های فضای مجازی، گفت: فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی باید از اولویت‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «علی بیرانوند» در مراسم تجلیل از دانش آموزان برتر مسابقات دانستنی‌های انتظامی، اظهار کرد: اقدامات آموزش‌وپرورش و نیروی انتظامی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی مکمل همدیگر است و ورود به عرصه آموزش‌وپرورش مهم‌تر و تأثیرگذارتر از اقدامات سخت‌افزاری و برخوردهای فیزیکی است.
وی بابیان اینکه جوانان را باید در مسیر درست زندگی قرار دهیم و هدایت در مسیر درست به‌سلامت اجتماعی در جامعه منتهی می‌شود افزود: هر دانش‌آموز یک سفیر در خانواده محسوب می‌شود که می‌تواند فرهنگ قانون پذیری را در جامعه ترویج کند.

بیرانوند، ابزار نگرانی از غفلت برخی خانواده‌ها از آسیب‌های فضای مجازی، خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی باید از اولویت‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی باشد که نیروی انتظامی از سازمان‌های پیشرو در این زمینه است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی در سال‌های اخیر به‌منظور پیشگیری از جرم اقدامات خوبی را انجام داده است و به‌خوبی توانسته از ظرفیت بزرگ مدارس برای آموزش و پیشگیری استفاده کند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ایلام رسالت عمده آموزش‌وپرورش را تربیت نسل جوان و آماده کردن این نسل برای ورود به جامعه دانست و گفت:نیروی انتظامی طی سال‌های اخیر گام‌های بسیار خوبی در همراهی با نظام آموزشی کشور برداشته است.

در ادامه «محمدرضا نظری» معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان نیز اظهار کرد: نیروی انتظامی به دنبال نفوذ و ترویج دانستنی‌های انتظامی در بین خانواده‌ها است و امروز باوجود رسانه‌های متعدد،اطلاعات در همه زمینه‌ها در اختیار اقشار مختلف جامعه قرار دارد.

وی بابیان اینکه نیاز است که در کنار رشد آسیب‌ها و جرائم در جامعه،اقدامات پیشگیرانه نیز گسترش پیداکرده و جامعه هدف تحت آموزش‌های مستمر قرار گیرند افزود: نیروی انتظامی طی سال‌های اخیر با رویکرد اجتماعی خود به دنبال این است که دانستنی‌های انتظامی در بین خانواده‌ها نفوذ و گسترش داده شود.

نظری با اشاره به اینکه آسیب‌های زیادی در کمین قشر جوان و نوجوان کشور قرار دارد، و خاطرنشان کرد:نگاه مسئولان در سازمان‌های متولی فرهنگی و آموزشی باید در مسیر پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی قرار گیرد.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی در همین راستا باهدف آشنایی قشر دانش‌آموز با موضوعات انتظامی،یک دوره مسابقه دانستنی‌های انتظامی را در بین 2هزار دانش‌آموز مقطع راهنمایی و دبیرستان برگزار کرد.

به گزارش ایسنا، در این مسابقات به 44 نفر از دانش آموزان برتر دختر و پسر که از بین 2هزار شرکت‌کننده حائز رتبه برتر شده بودند جوایزی اهداء شد.

 

 

 

 

 

 

(اين خبر بازنشري از اخبار پايگاه هاي ديگر است و اين پايگاه نسبت به محتواي آن هيچ موضعي ندارد.)