با ترویج سبک زندگی اسلامی بسیاری از مشکلات از جامعه رخت بر می‌بندد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: با ترویج سبک زندگی اسلامی تمامی مشکلات جامعه از جمله بیکاری، ازدواج، طلاق و... تا حد زیادی مرتفع خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، ابراهیم رحیمی‌زنگنه در همایش بزرگداشت 19 مهر سالروز بیانات مقام معظم رهبری در مورد کانون‌های مساجد در خراسان شمالی، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش در راستای پایه‌گذاری سبک زندگی اسلامی گفت: با ایجاد سبک زندگی اسلامی، عمده مشکلات جامعه مرتفع خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه با تاکید بر اهمیت تلاش در راستای بیدار کردن وجدان درونی جامعه گفت: اگر این اتفاق نیفتد، حتی اگر برای هر فردی یک پلیس بگذاریم باز هم نخواهیم توانست به جامعه ایده‌آل برسیم.

وی افزود: برای با بیدار کردن وجدان درونی جامعه باید کارهای بد به اندازه‌ای بد جلوه داده شوند که کسی جرات پرداختن به آنها را نداشته باشد.

رحیمی‌زنگنه در ادامه با بیان اینکه برای پایه ریزی یک تمدن نوین اسلامی چاره‌ای جز رو آوردن به ارزش‌های والای الهی که در قرآن کریم به آنها اشاره شده و در سیره ائمه اطهار(ع) نیز تجلی کرده نداریم، گفت: باید این ارزش‌ها و حقایق عالی از مرتبه تفکر علمی و ذهنی به رفتار اجتماعی تبدیل شوند که البته دستیابی به این مهم امروز به یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها تبدیل شده است.

وی سپس با تاکید بر اینکه ما ادعا داریم دین ما کاملترین دین بوده و هیچ شخصیتی مشابه پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) به دنیا نیامده‌اند، گفت: باید برای معرفی این گنجینه‌های مهم برنامه‌ریزی شود.

وی در ادامه از نبود روحیه پرسشگری در جامعه به عنوان یکی از بدبختی‌های جامعه یاد کرد و افزود: ذهنی که هیچ پرسشی در خود نداشته باشد، راکد و بی‌حرکت می‌ماند.

وی همچنین با اشاره به در آستانه تعطیلی بودن مراجع قضایی در کشوری مثل ژاپن، افزود: این اتفاق به این دلیل خواهد افتاد که در آن کشور کسی به خود اجازه تخطی از قوانین را نمی‌دهد و این مهم باید این پرسش را در جامعه ما مطرح کند که چرا در جامعه‌ای که قانون آن از دین گرفته شده و پشتوانه ارزشی دارد، شاهد بروز اتفاقات اینچنینی نیستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ایجاد کنکاش ذهنی در بین همه اقشار جامعه از دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته تا دیگر اقشار جامعه را خواستار شد و با بیان اینکه جامعه باید نسبت به زیبایی‌ها، خوبی‌ها، نظم اجتماعی و... حساس شود، گفت: برای ایجاد روحیه پرسشگری در جامعه باید مدنیت را پایه گذاری کنیم.

وی همچنین با اشاره به نزدیک شدن به سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه در 20 مهر سال 1390، از سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه به عنوان یک سفر تاریخی یاد کرد و گفت: این سفر منشاء خیر و برکت فراوانی برای استان کرمانشاه بود.

 

 

 

 

(اين خبر بازنشري از اخبار پايگاه هاي ديگر است و اين پايگاه نسبت به محتواي آن هيچ موضعي ندارد.)