بازی بازوی تربیت


«ما بچّه‌هاى خودمان را كه اَلَك‌دولَك بازى می كردند كه تحرّك داشت و خوب بود، گرگم ‌به هوا بازى می كردند كه كار بسيار خوبى بود و ورزش بود و بازى و سرگرمى بود، يا اين چيزى كه خط كشى می كنند و لىِ‌لىِ می كنند. بازىِ بچّه‌هاى ما اين ها بود. آورده‌ايم نشانده‌ايم پاى اينترنت، نه تحرّك جسمى دارند، نه تحرّك روحى دارند، و ذهنشان تسخير شده به وسيله طرف مقابل. خب بياييد بازى توليد كنيد، بازى ترويج كنيد، همين بازى‌هايى كه بنده حالا اسم آوردم و ده‌تا از اين قبيل بازى [كه‌] بين بچّه‌هاى ما از قديم معمول بوده را ترويج كنيد؛ [اين‌] يكى از كارها است، اين ها را ترويج كنيد. ما همه‌اش نبايد نگاه كنيم ببينيم كه غربى‌ها از چه‌جور بازى‌اى حمايت می كنند، ما هم از همان بازى حمايت بكنيم»
. بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی 19/9/1392
«بازی،‌بازوی تربیت» تلاشی است برای احیای بازی هایی که دوست جسم و رفیق روحمان بود. این کتاب صد و چهل بازی از دوران نوزادی تا نوجوانی را شرح داده است.
برخی به اشتباه فکر می‌کنند امروز دورۀ بازی‌های سنتی تمام شده؛ اما اگر والدین زمینۀ این بازی‌ها را برای کودکان فراهم کنند، به این نکته پی خواهند برد که آنچه نیاز کودکان به بازی را پاسخ می‌دهد، همین بازی‌های سنتی است. برای پذیرش این ادعا کافی است چند هفته‌ای زمینۀ بازی‌هایی را که در این کتاب آمده، برای کودکان فراهم کنیم. تأثیری که این بازی‌ها بر فرزندانمان خواهد گذاشت، به راحتی این ادعا را ثابت خواهد کرد.
قیمت: 8000تومان
خرید آنلاین کتاب از پایگاه bookroom.ir
خرید از طریق سامانه پیامکی  3000151510 : با ارسال نام کتاب و تعداد مورد درخواست به شماره سامانه

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

32 || 66311